Przejdź do treści

W jaki sposób zapobiegać cellulitowi?

  • przez
W jaki sposób zapobiegać cellulitowi

Cellulit to przypadłość, która jest kłopotliwa przede wszystkim ze względów estetycznych. Wprawdzie nieraz może towarzyszyć mu ból, jednak ma to miejsce rzadko i zwykle jest on delikatny. Mimo wszystko, każda kobieta chciałaby usunąć cellulit.

Jak usunąć cellulit?

Należy pamiętać, że cellulit to coś, co powstaje przez wiele lat. Dlatego też, nie można go usunąć od razu. Istnieją wprawdzie specjalistyczne zabiegi, redukujące lub też usuwające go, aczkolwiek one również nie działają błyskawicznie. Aby zabieg pomógł, należy powtórzyć go kilka razy. Niestety, może to być uciążliwe, a czasem również powodować ból, a dodatkowo też, wiąże się z naprawdę dużym kosztem. Dlatego też, przed tym, jak zdecydujemy się na zabieg, warto poznać alternatywne metody na pozbycie się problemu.

Domowe metody na cellulit

Istnieje wiele metod zwalczających cellulit, które wykorzystać można w domu, całkowicie samodzielnie. Jednym z najbardziej efektywnych jest wsmarowywanie w miejsce na skórze, w którym widoczny jest cellulit, soli morskiej. Peeling ten należy wykonywać po zanużeniu się w ciepłej wodzie. Jest to metoda bardzo skuteczna, a ponadto bardzo tania. Jedyne co należy przygotować, to wanna napełniona wodą oraz trochę soli morskiej. Metoda ta jest skuteczna, ponieważ dzięki użyciu soli, krew w nasmarowanym miejscu zaczyna szybciej krążyć, co powoduje, że cellulit staje się coraz mniej widoczny.

Kolejnym polecanym sposobem walki z cellulitem jest peeling z cukru. Metoda ta jest zbliżona do tej, która wykorzystuje sól, tylko w tym przypadku „zabieg” jest nieco bardziej złożony, ponieważ wykorzystuje się więcej składników. Cukier, najlepiej brązowy, trzeba pomieszać z miodem, a do mieszanki poleca się dodać też olej winogronowy oraz masło migdałowe. Skórę należy najpierw lekko nawilżyć, a później wetrzeć w nią przygotowany peeling.

Dodatkowo, w usuwaniu cellulitu przydatne mogą być fusy kawowe. Fusy należy wcierać w skórę razem z balsamem do ciała. Czynność ta, powtarzana kilkukrotnie, sprawia, iż skóra staje się o wiele gładsza.

Ponadto, istnieją jeszcze inne, nieco mniej popularne domowe sposoby na cellulit. Skuteczne wydaje się być picie specjalnie przygotowanej mieszanki: soku cytrynowego z domieszką pieprzu. Co prawda nie jest to zbyt smaczne, jednak naprawdę warto się przełamać, żeby zredukować cellulit. Dobrym domowym sposobem na cellulit jest masaż skóry szorstkim przedmiotem, który trzeba wykonywać regularnie. Do tego typu masaży dobrze nadaje się na przykład rękawiczka lub też jakaś gąbka czy ściereczka.

Zlikwidowanie cellulitu nie jest łatwe, jednak wytrwałość i determinacja zwykle prowadzą do sukcesu.