Przejdź do treści

W jaki sposób zrzucić zbędne kilogramy?

  • przez
jak zrzucić zbędne kilogramy

Nie potrzebujemy drastycznych diet i olimpijskiego wysiłku, żeby schudnąć. Niezbędna jest motywacja i trwanie w swoich założeniach, a prędzej albo nieco później zobaczymy rezultaty swoich starań.

Jak sprawdzić, czy nasza masa jest odpowiednia?

Do sprawdzenia wagi niezbędny jest nam kalkulator bmi- wpisujemy w nim nasz wzrost i masę, a on oblicza czy mamy niedowagę, wagę prawidłową, nadwagę, czy I lub II stopień otyłości. Należy brać pod uwagę to, że o ile u ludzi prowadzących umiarkowaną aktywność fizyczną wynik z kalkulatora będzie miarodajny, to ci, którzy są aktywni i mają masę mięśniową nie powinni specjalnie ufać kalkulatorowi bmi. Z jakiego powodu? Ponieważ jedyne co on sprawdza to waga- a liczy się to ile mamy % tkanki tłuszczowej i mięśni.

Dieta

Gdy okaże się, że mamy dużą nadwagę, albo jesteśmy otyli, dobrze by było wszcząć właściwe kroki. Po pierwsze dieta zdrowa! Nieprzetworzona żywność, dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych, minerałów i witamin, a także nawadnianie się. Wystarczy tych kilka prostych kroków, by zredukować masę i czuć się zdrowszym każdego dnia. Nie traktujmy diety jak zła koniecznego, tylko jak znaczącą zmianę w naszym życiu- nie na chwilę, tylko na zawsze. Jedzmy to, co lubimy najbardziej, nie zmuszajmy się do dań, które w ogóle nam nie pasują- w ten sposób zdrowe odżywianie w błyskawicznym tempie przestanie nas interesować. Szukajmy zamienników naszych ulubionych posiłków, podejmujmy ryzyko i odszukujmy nowe smaki- ci, którzy mówią, że zdrowe jedzenie jest nijakie i bez doznań smakowych, prawdopodobnie nigdy nie eksperymentowali w kuchni.

Czas skończyć z przekonaniem, że zdrowe jedzenie i aktywność fizyczna to coś nieprzyjemnego. Okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Gdy nasz organizm dostaje to, czego potrzebuje sprawniej działa, co też natychmiast odczuwamy. Do tego po ćwiczeniach w szybkim tempie poczujemy się szczęśliwi i zrelaksowani, jedyne co musimy uczynić to po prostu przestać szukać wymówek i podjąć próbę. Z dużą pewnością nic na tym nie stracimy, a zyskać możemy naprawdę bardzo dużo.