Masaż relaksacyjny

Stres, bóle mięśni i głowy – te przypadłości dotyczą praktycznie każdego z nas. Niestety cierpimy na chroniczny brak wolnego czasu, nie mamy szans na wypoczynek. Jak sobie pomóc? Warto od czasu do czasu zafundować sobie chwilę wytchnienia w profesjonalnym gabinecie masażu.

Ukoi nerwy, rozluźni mięśnie…

Dobrze wykonany masaż relaksacyjny korzystnie wpływa nie tylko na nasze ciało, ale i umysł. Zmniejsza poziom stresu, przywraca prawidłowe krążenie krwi, rozluźnia zbyt mocno napięte mięśnie. Poprawia nasza przemianę materii. Po dobrze wykonanym masażu relaksacyjnym czujemy się całkowicie odprężeni i zregenerowani.

Jak przygotować się do masażu?

Przed zabiegiem zrezygnujmy ze zbyt obfitych posiłków. Pijmy za to sporo wody, możemy też postawić na delikatne herbatki ziołowe. Dzięki nim nasz organizm szybciej pozbędzie się toksyn. 


Zanim udamy się do gabinetu poinformujmy obsługę o:

  • chorobach skóry,
  • ranach, 
  • alergiach ,(Jest to szczególnie istotna informacja, ponieważ w czasie masażu relaksacyjnego stosuje się różne olejki. Niektóre z nich mogą być silnymi alergenami.)
  • ciąży.

Dzięki temu osoba wykonująca zabieg będzie mogła zastosować odpowiednią technikę masażu. Z tego typu zabiegów mogą korzystać osoby w każdym wieku, kobiety w ciąży, jednak, gdy mamy jakieś wątpliwości warto zasięgnąć porady specjalisty. 

Stan relaksu 

Dobrze wykonany masaż relaksacyjny spowoduje zupełne rozluźnienie mięśni, dlatego po takim zabiegu bardzo trudno jest zapanować nad własnym ciałem. Po wizycie w gabinecie masaży nie powinno się planować intensywnych ćwiczeń fizycznych czy też innych aktywności, które powodują stres.

Copyright 2021 © by WyspaZdrowiaIUrody.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Template by W3layouts