Przejdź do treści

Najlepsze sposoby walki z cellulitem

  • przez
sposoby walki z cellulitem

Zgrubiałe fałdy na skórze, zwane cellulitem, spędzają sen z powiek wielu kobietom. Co zrobić, żeby dokładnie i błyskawicznie pokonać cellulit? Odpowiedź niestety nie jest zbyt optymistyczna, dlatego, że błyskawiczna metoda niestety nie istnieje. Walka z cellulitem jest zazwyczaj długa i wyczerpująca. Dobrze jest natomiast nie zapominać, iż skórka pomarańczowa (zamienna nazwa cellulitu) nie bierze się znikąd. Tworzy się ona powoli, przez długi czas. Ważne, aby nie ignorować skórki pomarańczowej i jak najszybciej podjąć działania, mające na celu jego zlikwidowanie. Im szybsza reakcja, tym prościej i w krótszym czasie udaje się zredukować skórkę pomarańczową.

Sposoby na cellulit

Sposobów walki ze cellulitem jest bardzo dużo. Różnią się one zdecydowanie pod kilkoma różnymi aspektami. Zdecydowanie najprościej jest rozdzielić je na trzy grupy. Pierwsza grupa to są ćwiczenia na cellulit, druga to zabiegi kosmetyczne lub lekarskie, a ostatnia to sposoby maturalne.

Zwalczanie cellulitu w domu

Jeżeli chodzi o to, co można zrobić samemu w domowym zaciszu, to wachlarz zabiegów jest bardzo duży. Przede wszystkim, trzeba wykonywać różnego rodzaju zabiegi złuszczające zrogowaciały naskórek. Powinno się wykorzystywać w nim produkty, które zwiększają cyrkulację krwi. Jest wśród nich między innymi sól morska, jak również kawa. Ponadto, dobrze działające okazują się masaże partii ciała, gdzie występuje cellulit. Stosuje się w nich również specjalne urządzenia lub rękawice. Powierzchnia przyrządu, którym przeprowadza się zabieg powinna być szorstka, aby była skuteczna w wygładzaniu skóry. Jeżeli chodzi o pozostałe domowe sposoby na redukowanie cellulitu, to nie sposób jest zapomnieć o soku z cytryny, którego regularne picie przynosi rewelacyjne wyniki.

Zestawy ćwiczeń na cellulit

Jeżeli chodzi o zestawy ćwiczeń, to ich dopasowanie zależy zdecydowanie od tego, w którym konkretnie rejonie ciała pojawił się cellulit. Nieco inne treningi przeprowadza się, gdy skórka pomarańczowa pojawia się na udach, a inne gdy na przykład na pośladkach. Zdecydowanie inny zestaw ćwiczeń jest natomiast przydatny w przypadku, gdy cellulit pojawia się na przykład na ramionach. Przykładowo, w przypadku wystąpienia skórki pomarańczowej na pośladkach, doskonałe mogą być zwyczajne przysiady. Najlepiej jest jednak wykonywać je trzymając w rękach hantle o stosunkowo niskiej wadze.

Zabiegi kosmetyczne

Zabiegi kosmetyczne, czy też lekarskie to ostateczne sposoby na cellulit. Ich cena jest bowiem niemała, a poza tym mogą one być niekorzystne dla zdrowia. Zabiegi tego typu są jednak zwykle bardzo skuteczne. W gabinetach wykonuje się takie zabiegi jak mezoterapia, czy zabieg usuwania cellulitu za pomocą ultradźwięków.

Cellulit można zwalczyć, jednak kluczowe znaczenie ma konsekwencja w owej walce, oraz szybka reakcja na pojawiające się na skórze fałdy.