Przejdź do treści

Terapia antycellulitowa

  • przez
Terapia antycellulitowa

Cellulit to problem wielu współczesnych kobiet.  Z „pomarańczową skórką” walczą nawet bardzo młode i szczupłe dziewczyny.

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Cellulit to niezwykle trudny przeciwnik. Aby zniknął na dobre z naszego ciała musimy podjąć walkę na kilku frontach… 

Po pierwsze zdrowa dieta. Jedzmy dużo warzyw i pijmy wodę. Najlepiej niegazowaną. Błonnik to nasz sprzymierzeniec. Przyśpiesza usuwanie toksyn z organizmu, a tym samym zmniejsza grudki na naszych udach czy pośladkach.

Po drugie ruch. Nadmiar kilogramów sprzyja powstawaniu cellulitu. Dlatego starajmy się regularnie ćwiczyć. Nie musimy od razu wykupować drogiego karnetu na siłownię. Wystarczy spacer czy ćwiczenia wykonywane w domowym zaciszu. Ważne żeby ćwiczyć regularnie, najlepiej kilka razy w tygodniu.  Dzięki temu poprawimy naszą kondycję fizyczną i ujędrnimy skórę.

Po trzecie regularne masaże. Cellulit powinnyśmy regularnie masować.  Do tego celu przyda nam się specjalny krem, ale nie jest on konieczny. Dobry będzie także peeling wykonany z soli gruboziarnistej czy fusów z kawy… Masaż poprawia krążenie krwi oraz innych płynów ustrojowych, co prowadzi do zerwania tkanek tłuszczowych.

Rewolucja w naszej szafie!

Noszenie zbyt obcisłych ubrań sprawia, że krew w naszym ciele zdecydowanie gorzej krąży. Zbyt słabe krążenie sprzyja pojawieniu się „pomarańczowej skórki”. Dlatego w czasie terapii antycellulitowej postawmy na wygodne i przewiewne ubrania.

Podsumowując z cellulitem da się wygrać, ale każda z nas powinna uzbroić się w cierpliwość i determinacja. Ponadto trzeba pamiętać, że cellulit bardzo szybko wraca, dlatego dbanie o swoje ciało powinno wejść nam w nawyk.