Przejdź do treści

Czy można konsumować deser na diecie? Dlaczego nie!

  • przez
deser na diecie

Chyba wszystkim z nas wydaje się, że gdy chcemy wejść w wyśnioną sukienkę, od założenia której dzieli nas kilka  tłuszczu, trzeba koniecznie zrezygnować ze spożywania posiłków po obiedzie. trzeba jednakowoż zaznaczyć, że jest to kłamstwem. Ta wyjątkowa informacja dla miłośników jedzenia znaczy, że deser jest posiłkiem dopuszczalnym nawet na diecie.

Dietetyczne desery rządzą się jednak swoimi prawami i musimy zapomnieć o poobiedniej kawie z wielkim kawałkiem karpatki albo tortu. z dobrym efektem możemy jednak zamienić je na sorbet homemade lub kisielem z truskawek czy malin. Odpowiednim wyborem będzie też ciastko z owsa albo jęczmienne z dodatkiem siemienia lnianego i kakao. Miłośnicy słodkości mogą również przekąsić trochę suszonych owoców albo niedużą garść orzechów.

Warto podkreślić, że w żadnym z tych deserów nie posmakujemy dużej ilości niedobrych węglowodanów, które przede wszystkim powodują szybkie przybieranie na wadze. Co istotne, są one dosładzane miodem lub ich słodki smak pochodzi z owoców. Oprócz tego każdy z tych deserów dostarcza do naszego ciała duże ilości witamin i minerałów, dzięki czemu uzupełniane są ich ewentualne niedobory. Należy podkreślić, że dużą zaletą jedzenia deserów na diecie jest też fakt, że posiadamy mniejszą ochotę na jedzenie niezdrowych przekąsek i prościej jest nam się uchronić przed pokusami w postaci ciastek z kremem i czekoladą czy też szarlotce z lodami i bitą śmietaną.

Nie zapominajmy zatem, iż dieta odchudzająca nie może być jedynie pasmem wyrzeczeń, lecz przyjemnością, z której wcale nie chcemy rezygnować, by powrócić do złych zwyczajów jedzeniowych.